הסיפור שלנו

מיזם חופש התנועה נולד מתוך חלום משותף של טל ושרית ברגר לתת הזדמנות לנערות במצבי סיכון ליצור לעצמן עתיד טוב יותר.

האמונה בכוחו המשחרר של הריקוד וכוחה המעצים של פעילות נשית קבוצתית הובילה אותם לרקום את חלום חופש התנועה, מיזם שייתן לנערות את היכולת להאמין בכוחן, ביכולותיהן, בעצמן.

הנערות תמיד בליבי...

"אני פוגשת את הנערות הללו במהלך עבודתי כפסיכותרפיסטית. אני חווה יחד איתן את הקושי, התסכול, הייאוש והחרדה. אני גם רואה את הפוטנציאל הגלום בהן, את הכוחות הסמויים מהעין המחכים להזדמנות לפרוץ. הנערות האלו תמיד בליבי... המחשבה שנערה אחת תחשוב משהו אחר על עצמה, תאמין בעצמה, תראה את עצמה אחרת, בעיניי זה הדבר הגדול".

                                    שרית ברגר

מכדורגל לשיעורי היפ הופ

"אני גדלתי כנער "על הברזלים" ובשבילי כדורגל היה מה שהחזיק אותי ונתן לי מסגרת, עוגן ומשמעות. כמי שגדל בבית שבו הנתינה הייתה ערך מרכזי, היה לי חשוב להיות מעורב בעשייה למען הקהילה. תמיד ראיתי בספורט את הערך המוסף לקידום והעצמה של בני נוער. בין החלום שלי לנתינה דרך הספורט ולחלום של שרית לפעול למען נערות במצבי סיכון, נולדה"חופש התנועה".

                                                טל ברגר

חלום קטן, חלום גדול...

תחילת הפעילות שלנו לוותה בהתרגשות גדולה וגם בחששות לא מעטים .

התחלנו  בקטן,  עם שתי קבוצות. לא ידענו האם ואיך זה יתפוס. לשמחתנו , התגובות הראשוניות היו נפלאות ועודדו אותנו להמשיך. 

מהר מאד נשאבנו לעולמן של הנערות בסיכון והבנו כי כמו הנערות "שלנו" יש עוד רבות וגם להן מגיע סיכוי...  היה לנו ברור שאנו רוצים להרחיב את הפעילות, במיוחד בפריפריה, באזורים היותר מרוחקים, באותם מקומות  בהם קשה יותר לנערות לקבל תמיכה וכלים.

כיום  פעילותנו פרושה בכל רחבי הארץ מהצפון בעכו ובבית שאן ועד שדרות בדרום  בהשתתפות נערות מכל מגזרי החברה הישראלית - היהודי החילוני, הדתי , הערבי והבדואי.

יום השיא השנתי של העמותה הוא גם יום השיא שלנו. יום זה, בו נפגשות עשרות נערות יחד לפעילות היפ הופ משותפת, המביא לידי ביטוי את חדוות הריקוד, שמחת החיים, הכוחות והיופי הטמונים בכל אחת ואחת מהנערות  והעוצמה האדירה  שיש ב"ביחד"המשותף. 

אנו שואפים להמשיך לפעול להקמת ועוד ועוד קבוצות  ולאפשר לכל נערה שתרצה בכך את החופש לחלום, לבחור, לנוע.