חיפוש
  • מור פנדריק

השתלמות סוף שנה מדריכות חופש התנועה

השבוע התקיימה השתלמות סוף שנה של המדריכות המקצועיות של חופש התנועה. את ההשתלמות קיימנו בשיתוף פעולה עם מתנ"ס פולג-עיר ימים ברשת המתנ"סים בדרום נתניה, שאירח איתנו.

במהלך ההשתלמות ערכנו סיכום והפקת לקחים מהשנה החולפת, קיבלנו העשרה בתחומים מקצועיים כגון - מיומנויות הדרכה והנחיית קבוצות, עסקנו בנושא המוגנות והאתגרים עימם מתמודדות נערות בסיכון, הייתה לנו ההזדמנות ללמידת עמיתים אשר הובילו המדריכות המקצועיות המגיעות מכל רחבי הארץ ומביאות עימן תחומי ידע שונים וניסיון מהשטח, השיח היה מפרה ומלמד ובהזדמנות זו כבר הגדרנו לנו שאיפות ויעדים לשנת הפעילות הבאה.

את ההשתלמות קינח מפגש מרגש עם להקת גלגלי מחול נתניה, המשלבת רקדנים עומדים ורקדנים יושבים על כסאות גלגלים, אותם מלווה הסלוגן - "גם אני יכול לצאת מחול". הרקדנים היוו הוכחה חיה לכך שגם עם מגבלה וכנגד כל הסיכויים, תמיד אפשר להנות ולהיתרם מהחופש שבתנועה.

החיבור המדהים בין הרקדנים למדריכות חופש התנועה, הביא מיד את כולם לצאת במחול משותף, ברגע מרגש ובלתי נשכח שנחקק בלבבות של כולנו. יצאנו עם תקווה גדולה והרבה השראה לשוויון והכלה שבאים יחד עם הריקוד, אותם שמנו לנו למטרה להעביר הלאה לנערות הפעילות בתוכנית.